Korzyści zdrowotne wynikające z picia kawy

5/5 - (3 votes)

Jeśli chodzi o kawę, wraz z filiżanką można znaleźć wiele korzyści związanych z praniem. W rzeczywistości kawa jest tak zdrowa, że ​​można ją traktować jako ekwiwalent filiżanki herbaty lub zjedzenia kromki tostów. Kawa jest dla ciebie dobra, tak jak inne rzeczy, ale picie kawy ma więcej korzyści zdrowotnych niż większość ludzi.

Na przykład może nieznacznie zwiększyć ciśnienie krwi. Młode kobiety, które są w ciąży, próbują zajść w ciążę lub karmią piersią, powinny uważać na kofeinę. Wysokie spożycie gotowanej kawy z kofeiną wiąże się z nieznacznie podwyższonym poziomem cholesterolu u obu płci. Konkluzja: Twój nawyk picia kawy prawdopodobnie nie jest aż tak szkodliwy i może nawet przynieść ci pewne korzyści. Ale musisz przestać go pić przez cały czas, jeśli chcesz żyć dłużej. Kofeina może sprawić, że będziesz żył dłużej, a nie krócej.

Inne badania wykazały, że picie kawy wiąże się z mniejszą aktywnością mózgu, co oznacza, że ​​jesteś bardziej czujny, skupiony i energiczny. To świetna wiadomość dla tych, którzy mają mniej energii, aby skupić się na swojej pracy lub hobby. Mniejsza aktywność oznacza mniejsze ryzyko udaru, demencji i choroby Alzheimera, a badania wykazały, że zmniejsza się gromadzenie się płytki nazębnej w mózgu związanej z tymi chorobami.

Kilka kolejnych badań wykazało, że kawa może zmniejszyć ryzyko niektórych rodzajów raka i chorób serca. Badania wykazały, że osoby pijące kawę rzadziej zachorowały na raka pęcherza moczowego i jelita grubego, a kobiety, które piły najmniej, były bardziej narażone na zakażenie HPV. Inne badania pokazują, że osoby pijące kawę miały mniejsze ryzyko cukrzycy typu 2 i choroby pęcherzyka żółciowego. Udowodniono również, że kofeina pomaga zapobiegać przybieraniu na wadze, szczególnie u osób, które ją spożywają, ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Utrata masy ciała jest prawie zawsze celem, szczególnie w połączeniu z ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem.

Chociaż kawa nie jest jedyną rzeczą, która może zwiększać ryzyko zachorowania na raka, spożywana w dużych ilościach wydaje się odgrywać znaczącą rolę. Innymi częstymi winowajcami są palenie i alkohol. Zarówno palenie, jak i alkohol zwiększają ryzyko raka płuc, raka klatki piersiowej, raka przełyku i raka prostaty. Picie kawy to powszechna metoda na zwiększenie spożycia kawy. Zwiększa również ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej i jelita grubego.

Jest wiele osób, które przysięgają na kawę i uważają, że jej liczne korzyści zdrowotne są wynikiem używania produktu przez osoby pijące kawę jako zamiennik zwykłego napoju gazowanego lub kawy. Picie kawy to przyjemny sposób na kofeinowy przypływ bez martwienia się o objawy odstawienia kofeiny. Jednak osoby regularnie pijące kawę muszą wiedzieć, że regularne spożywanie kawy może zwiększać ryzyko marskości wątroby, a także kilku innych schorzeń. Kawa jest zdecydowanie korzystna jako środek pobudzający, ale może być również szkodliwa, jeśli jest spożywana w dużych ilościach.